PKP SA otworzyły nowy dworzec kolejowy w Sopocie, zrealizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z udziałem PKP, miasta Sopotu i inwestora prywatnego - Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej, podała spółka.

"Nowy dworzec w Sopocie to jedna z największych inwestycji, w które zaangażowała się PKP S.A. w województwie pomorskim, ale nie jedyna. W przyszłym roku planujemy rozpocząć gruntowną modernizację jednego z kluczowych obiektów dla Trójmiasta, czyli dworca Gdańsk Główny. Także w Gdańsku jesteśmy partnerem miasta przy projekcie Forum Gdańsk, wykorzystującym ogromny potencjał zarówno terenów miejskich, jak i kolejowych" - powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości Grzegorz Tomaszewski, cytowany w komunikacie.

Tzw. Nowe Centrum Sopotu łączy w sobie różnorodne funkcje. Poza dworcem z infrastrukturą służącą podróżnym, można skorzystać z oferty handlowej, usługowej i gastronomicznej. W kolejnym etapie oddane do użytku będą biura, zlokalizowane na wyższych kondygnacjach obiektu. Dla turystów oraz podróżujących w celach biznesowych i turystycznych zostanie otwarty hotel, podano również.

Inwestycja realizowana jest w pionierskiej formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem funduszy unijnych (Jessica), w którym uczestniczą: Polskie Koleje Państwowe, Gmina Miasta Sopotu oraz inwestor prywatny Bałtycka Grupa Inwestycyjna S.A, podkreślono.

Reklama