Rosyjski sąd wydał międzynarodowy nakaz aresztowania Michaiła Chodorkowskiego. Kilka dni temu tamtejsze media podawały, że biznesmen został wpisany na listę osób poszukiwanych w Rosji.

Rosja chce znowu postawić Michaiła Chodorkowskiego przed wymiarem sprawiedliwości. Moskiewski sąd wydał międzynarodowy nakaz aresztowania biznesmena i zaocznie aresztował go na dwa miesiące.

Kilka dni temu tamtejsze media podawały, że Michaił Chodorkowski został wpisany na listę osób poszukiwanych w Rosji. Śledczy chcą przesłuchać byłego właściciela koncernu JUKOS w charakterze podejrzanego o współudział w zabójstwie urzędnika, mera Nieftiejuganska, Władimira Pietuchowa. Do zdarzenia miało dojść w 1998 roku.

Michaił Chodorkowski przesiedział w rosyjskich łagrach 10 lat. Został skazany za rzekome malwersacje finansowe. W grudniu 2013 roku zwolniono go na podstawie aktu łaski, podpisanego przez Władimira Putina. Po wyjściu na wolność, biznesmen natychmiast opuścił swój kraj.

Wczoraj w Moskwie dokonano rewizji u działaczy organizacji społecznej Otwarta Rosja, założonej i finansowanej przez Chodorkowskiego.

>>> Czytaj też: Chodorkowski o Putinie: "Król jest nagi". Wezwał Zachód do wspierania rosyjskiej opozycji