"Celem grupy na 2016 r. będzie wypracowanie, zarówno w biznesie deweloperskim jak i motoryzacyjnym, wysokich dwucyfrowych wzrostów sprzedaży" – powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

W 2016 r. spółka planuje rozpocząć budowę i sprzedaż mieszkań w projekcie Riviera Park niedaleko Kanału Żerańskiego, wystartować z inwestycją na bliskim Bemowie oraz uruchomić kolejny etap osiedla Central Park Ursynów.

"W segmencie motoryzacyjnym wydarzeniem roku będzie premiera Jaguar F-Pace, pierwszego SUV w historii marki Jaguar, który powinien stać się jednym z naszych bestsellerów. Głęboko wierzymy w możliwości rozwoju marki Jaguar Land Rover na polskim rynku, stąd w 2016 r. rozpoczniemy budowę nowego przedstawicielstwa Jaguar Land Rover w Warszawie" – dodał prezes.

W 2015 r. Marvipol zawarł 600 umów sprzedaży mieszkań, więcej niż zakładał plan sprzedażowy na ten rok. W segmencie motoryzacyjnym sprzedano 1,27 tys. samochodów Jaguar i Land Rover, o 14% więcej niż w 2014, dotychczas najlepszym w historii roku.

>>> Czytaj też: Terminal LNG jest kluczowy dla rozwoju rynku gazu w Polsce

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.