"Z danych CEPiK za 2015 wynika, że liczba nowych rejestracji ciągników Ursus wzrosła w 2015 roku o 47%. To najszybsze tempo wzrostu spośród wszystkich obecnych na polskim rynku marek, biorąc pod uwagę pojazdy wszystkich mocy. Spośród 15 wymienionych w zestawieniu z nazwy brandów tylko cztery mogą się pochwalić poprawą wyniku. Na całym rynku odnotowano spadek liczby rejestracji o 13%" - czytamy w komunikacie.

Według prezesa Karola Zarajczyka, oznacza to sukces strategii spółki, która w tym roku przyniosła m.in. wprowadzenie do oferty odnowionych ciągników serii C. 

W kategorii ciągników o mocach 74-110 KM spółka odnotowała ponad 40-proc. wzrost rejestracji, co jest drugim najlepszym wynikiem w tym segmencie. Cała kategoria skurczyła się o 4%, podano również.

>>> Czytaj też: Ursus kupił pozostałe 36,1 proc. udziałów Bioenergia Invest za 14,6 mln zł

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.