Minister skarbu państwa powołał Marka Pastuszkę do składu rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), podała spółka.

"Pan Marek Pastuszko jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia podyplomowe "Europejskie Prawo Materialne" w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Od 1997 r. posiada tytuł radcy prawnego" - czytamy w komunikacie.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję radcy prawnego, koordynatora działu prawnego w Art Marketing Syndicate S.A. Od września 2006 do grudnia 2008 r. na stanowisku dyrektora pionu prawnego departamentu organizacji oraz task manager projektu IPO w PGE Polskiej Grupie Energetycznej S.A., ponadto od października 2006 r. do lipca 2008 r. był Pprezesem PGE Energia S.A. W latach 2009-2010 pracował jako radca prawny w międzynarodowej kancelarii prawniczej Bird & Bird. Od maja 2010 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora pionu prawno-organizacyjnego w Gaz-System S.A.

Marek Pastuszko zasiadał także w radach nadzorczych PSE-Operator S.A., Agencji Rynku Energii S.A., BOT Górnictwo i Energetyka S.A. oraz PGE RZE Dystrybucja S.A.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.