"Za granicą nie będziemy wchodzić w nowe rynki, nasza ekspansja skoncentruje je się na tych, na których jesteśmy obecni, czyli placówki otworzymy w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Rumuński jest dla nas bardzo pozytywnym i optymistycznym rynkiem, na nim otworzymy największą liczbę naszych zagranicznych placówek" - powiedział Kruszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Obecnie w Rumunii działają cztery markety sieci, otwarcie pierwszego miało miejsce w połowie listopada w miejscowości Sighetu Marmatiei w północnej części kraju, tuż przy granicy z Ukrainą.

"W tym roku planujemy poprawić marżę handlową, zwiększyć udział importu bezpośredniego z 8% w 2015 r. do około 13-14%. Import bezpośredni pozwala nam uzyskać marżę wyższą o kilka punktów procentowych, od tej na towarach kupowanych w Polsce. Powiększymy także udział grup asortymentowych wyżej marżowych" - podkreślił Kruszyński.

Kruszyński zapowiedział także, że w tym roku zostanie przeznaczonych 20 mln zł na inwestycje - 15 mln zł na rozwój i modernizację sklepów, 5 mln zł na poprawę infrastruktury, w tym na wdrożenie nowego systemu wspomagającego zarządzanie SAP.

"Planujemy także intensywny rozwój e-commerce" - dodał Kruszyński.

Na koniec 2015 roku działało 338 marketów w Polsce oraz 18 za granicą.

TXM S.A. (wcześniej Adesso) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie Polski, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Spółka należy do grupy kapitałowej Redanu.