Zysk operacyjny wyniósł 438,49 mln euro wobec 370,83 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 436,48 mln euro w 2015 r. wobec 362,59 mln euro rok wcześniej.

Zysk EBITDA zwiększył się do 58,67 mln euro (+27,9% r/r), a rentowność EBITDA poprawiła się do 13,4% (z 12,7% w 2014).

W 2015 roku Grupa sprzedała 7,8 mln felg aluminiowych w obu segmentach - OEM oraz akcesoriów (łączny wzrost sprzedaży felg wyniósł 8,2% r/r), co jest rekordowym rocznym wynikiem sprzedaży w historii firmy.

"Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani także z rozwoju naszego biznesu w 2015 roku. W segmencie OEM generowaliśmy rekordowe wolumeny sprzedaży przez cały rok. Łączna sprzedaż 7,8 mln szt. felg w całym roku, rekordowa w historii firmy, jest efektem wielu działań związanych ze zwiększaniem efektywności i likwidacją 'wąskich gardeł' w procesie produkcyjnym. Ponadto cały czas warunki rynkowe są korzystne - sprzedaż samochodów w Europie rośnie, a nasz portfel zamówień jest coraz większy" - skomentował prezes Thomas Buchholz, cytowany w komunikacie.

Dwa dni temu spółka podała, że docelowe moce produkcyjne wynoszące 2 mln felg rocznie w nowym zakładzie Uniwheels w Stalowej Woli zostaną osiągnięte na początku 2017 roku - rok wcześniej niż pierwotnie planowano. Przyczyną przyśpieszenia inwestycji jest wyższy niż zakładano popyt ze strony klientów, odzwierciedlony w portfelu zamówień grupy.

Nowy zakład produkcyjny w Stalowej Woli będzie czwartym zakładem produkcyjnym grupy. Obecnie ma ona dwa zakłady w Stalowej Woli oraz jeden zakład w Niemczech. Po zakończeniu budowy, w Stalowej Woli powstanie największy na świecie kompleks produkcyjny felg aluminiowych, składający się z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 10 mln sztuk felg rocznie.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.