Uniwheels oczekuje w tym roku "wysokiego jednocyfrowego" tempa wzrostu sprzedaży (w sztukach i przychodów) oraz "jednocyfrowej dynamiki wzrostu" EBITDA, podała spółka.

"Uniwheels spodziewa się, że rok 2016 będzie również stał pod znakiem rosnącego popytu na felgi ze strony europejskich producentów samochodów, szczególnie z segmentu premium. Spółka planuje, że uruchomienie pierwszego etapu produkcji w nowym zakładzie w Stalowej Woli nastąpi latem tego roku, co pozwoli osiągnąć do końca roku dodatkowe moce produkcyjne 500 tys. sztuk felg. Spółka zakłada, że w 2016 roku przeciętna cena aluminium na giełdzie LME wyniesie 1 550 euro/t" - czytamy w komunikacie.

Przy powyższych założeniach, zarówno sprzedaż felg w sztukach, jak i przychody Grupy powinny w 2016 roku rosnąć "w wysokim jednocyfrowym tempie", podano również.

"W wynikach 2016 będzie widać efekty zarówno ścisłego zarządzania kosztowego, jak i kosztów związanych z uruchomieniem nowego zakładu. W związku z tym, Uniwheels oczekuje, że dynamika wzrostu skonsolidowanego zysku EBITDA będzie jednocyfrowa" - czytamy dalej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 436,48 mln euro w 2015 r. wobec 362,59 mln euro rok wcześniej. W 2015 roku Grupa sprzedała 7,8 mln felg aluminiowych w obu segmentach - OEM oraz akcesoriów (łączny wzrost sprzedaży felg wyniósł 8,2% r/r), co jest rekordowym rocznym wynikiem sprzedaży w historii firmy.

Zysk EBITDA zwiększył się do 58,67 mln euro (+27,9% r/r) w 2015 r.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.