Airway Medix liczy na przejście na rynek główny GPW z NewConnect w majuWarszawa, 25.04.2016 (ISBnews) - Airway Medix zakłada, że przeniesienie notowań na rynek główny GPW z NewConnect nastąpi w maju br., poinformowała członek zarządu Anna Aranowska. Na 19 maja spółka zaplanowała walne zgromadzenie w celu zatwierdzenia emisji akcji, która ma pomóc przyspieszyć pełną komercjalizację jej produktów.

"Zakładamy, że przeniesienie na główny parkiet GPW nastąpi jeszcze w maju br. To zwiększy zainteresowanie naszą spółką oraz poszerzy bazę potencjalnych akcjonariuszy. Warto dodać, że Airway od debiutu w 2014 roku spełnia wymogi kapitalizacyjne dotyczące przenosin na główny parkiet, jednak zdecydowaliśmy o przeniesieniu w momencie, w którym możemy pochwalić się konkretnymi, najważniejszymi dla 'start-upów' osiągnięciami. Są to: sukces międzynarodowych badań klinicznych, kompletne portfolio produktów, formalnie potwierdzone zainteresowanie liderów rynkowych przejęciem technologii oraz prowadzona przez nich procedura due dilligence, zdefiniowana ścieżka regulacyjna w Europie i USA, międzynarodowa ochrona własności intelektualnej oraz finansowanie publiczne wspierające prace badawczo-rozwojowe" - powiedziała Aranowska, cytowana w komunikacie.

Zarząd Airway Medix zwołał na 19 maja nadzwyczajne walne zgromadzenie dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę nie wyższą niż 4 900 000,00 zł (poprzez emisję nie więcej niż 4 900.000 akcji) oraz upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w okresie do 19 maja 2019 r. w ramach kapitału docelowego o kwotę nie wyższą niż 4 000 000,00 zł (poprzez emisję nie więcej niż 4 000 000 akcji), podano także.

"Poprzez zaoferowanie akcji nowej emisji uzyskamy szybki dostęp do finansowania, co w efekcie znacząco przyśpieszy prace zmierzające do pełnej komercjalizacji naszych produktów i pozwoli nam prowadzić działania rozwojowe i wdrożeniowe równolegle nad dwoma nowymi produktami, na które czekają nasi partnerzy" - tłumaczy Aranowska.

Spółka poinformowała także w komunikacie, że ma dwa listy intencyjne od globalnych partnerów strategicznych i jest w formalnej procedurze due diligence.

"Urządzenia rozwijane przez Airway Medix przeznaczone są dla pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej oraz Oddziałach Anestezjologicznych. Produkty, dzięki zastosowaniu innowacyjnych, opatentowanych globalnie technologii, chronią pacjentów przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc (ang. ventilation associated pneumonia - VAP), schorzenie, które jest uważane za jedno z najczęstszych, najpoważniejszych i najbardziej kosztownych powikłań u pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wszystkie produkty opracowywane przez Airway Medix S. A. mają międzynarodową ochronę patentową" - czytamy też w materiale.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Airway Medix dotyczący debiutu na GPW 19 kwietnia br.

Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologlogicznych.

(ISBnews)