Rada nadzorcza Wasko przyjęła rezygnację Wojciecha Wajdy z funkcji prezesa zarządu oraz podjęła decyzję o nie dokonywaniu obecnie wyboru nowego prezesa, poinformowała spółka.

"Pan Wojciech Wajda, kierując się dobrem spółki, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Wasko. Powodem tej decyzji są ostatnie wydarzenia związane z postawieniem przez Prokuraturę w Warszawie zarzutów i zastosowaniem wobec pana Wojciecha Wajdy środka zapobiegawczego" - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 18 maja 2016 r. przyjęła rezygnację oraz podjęła decyzję o nie dokonywaniu obecnie wyboru nowego prezesa zarządu. "Rada nadzorcza wyraża opinię, że obecny trzyosobowy zarząd działający na podstawie obowiązujących przepisów statutu zapewnia w należytym stopniu dalsze funkcjonowanie i prowadzenie działalności gospodarczej spółki" - podano także.

Jak podaje spółka, Wojciech Wajda jest głównym akcjonariuszem Wasko i funkcję prezesa zarządu pełnił od początku jej działalności, tj. od dnia 18 lutego 1988 r., czyli od dnia rejestracji poprzednika prawnego spółki - Przedsiębiorstwa Wdrażania Postępu Technicznego Wasko Sp. z o.o.

Wcześniej, w połowie maja br. spółka informowała, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa zarządu Wasko. Później spółka informowała o powzięciu informacji o tymczasowym aresztowaniu prezesa na okres 2 miesięcy.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w sierpniu 2001 r.

(ISBnews)Reklama