InPost: CUW ponownie oceni oferty ws. przetargu na usługi pocztowe dla admin.


Warszawa, 27.05.2016 (ISBnews) - InPost otrzymał pismo od Centrum Usług Wspólnych (CUW) w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na "świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym", w którym CUW unieważnił wybór najkorzystniejszej oferty oraz postanowił dokonać ponownej oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu, poinformowała spółka.
"W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, z dnia 23 marca 2016 r. oraz wyrokiem KIO z dnia 22 czerwca 2015 r. CUW postanowił unieważnić czynność unieważnienia postępowania z dnia 15 maja 2015 r. oraz unieważnić czynność unieważnienia wyboru najkorzystniejszej oferty z dnia 15 maja 2015 r., w wyniku czego pozostaje aktualna czynność zamawiającego o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 11 grudnia 2014 r.," - czytamy w komunikacie.
CUW unieważnił czynność wyboru najkorzystniejszej oferty InPostu z dnia 11 grudnia 2014 r. oraz postanowił dokonać ponownej oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu. CUW wezwał jednocześnie InPost do złożenia wyjaśnień dotyczących złożonych wraz z ofertą dokumentów, podano także.
Przetarg na obsługę przesyłek Centrum Usług Wspólnych miał wartość około 33 mln zł. Dwuletnia umowa miała wejść w życie od 1 stycznia 2015 roku.
InPost to spółka z Grupy Integer.pl, notowana na GPW w Warszawie od października 2015 roku.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.
(ISBnews)