"TVN okazał się niezwykle cennym nabytkiem dla Scripps Networks. Markus Tellenbach to znakomity zarządzający, dzięki któremu TVN umocnił swoją pozycję na rynku zarówno usług cyfrowych, jak i analogowych. Dziękujemy mu za jego wkład i współpracę zarówno po przejęciu stacji przez Scripps Networks, jak i pracę włożoną w rozwój TVN w ciągu ostatnich siedmiu lat" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive Kenneth W. Lowe, cytowany w komunikacie.

Jim Samples będzie miał za zadanie kontynuować integrację TVN i Scripps, podano także.

"TVN jest żywą i rozwijającą się firmą, która odgrywa kluczową rolę w międzynarodowej strategii rozwoju Scripps Networks. Jest to bardzo ekscytujący okres dla firmy. Dzięki ścisłej współpracy z całym zespołem TVN możemy nadal długofalowo dbać o rozwój stacji" powiedział Samples, również cytowany w komunikacie.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W połowie ub.r. Scripps Networks Interactive przejęła TVN od ITI oraz Grupy Canal+, a następnie wycofała z GPW.

>>> Czytaj też: TVN wygrał tegoroczną wiosnę