Wniosek wpłynął 20 lipca, sprawa jest w toku.

Zamierzona koncentracja polega na nabyciu przez eTravel, całości udziałów w kapitale zakładowym Fly Away Travel od dotychczasowego, jedynego udziałowca to jest spółki Picenardi Holdings Limited z siedzibą w Larnace.

Podstawową działalnością eTravel jest sprzedaż usług turystycznych z wykorzystaniem nowych technologii e-commerce. Działalność, we wszystkich podstawowych segmentach rynku turystycznego, prowadzona jest od ponad 10 lat - pierwotnie jako Netmedia, obecnie jako eTravel. Jako jeden z liderów rynku turystycznego w Polsce eTravel specjalizuje się w obsłudze podróży służbowych w oparciu o własne, innowacyjne systemy rezerwacyjne oraz doświadczony zespół konsultantów telefonicznych. W ofercie produktowej eTravel znajdują się w szczególności: sprzedaż miejsc noclegowych w hotelach na całym świecie, biletów lotniczych i kolejowych, organizacja imprez i konferencji, sprzedaż rejsów wycieczkowych, wycieczek turystycznych, ubezpieczeń podróży, pośrednictwo w wynajmie samochodów.

Fly Away jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm w branży podróży służbowych w Polsce. Działa na rynku od roku 1990. Oferuje kompleksową obsługę w zakresie business travel service, począwszy od analizy potrzeb klienta, poprzez zapewnienie wszelkich usług, których podróżujący pasażerowie mogą oczekiwać podczas służbowych wyjazdów - w tym 24-godzinnego helpdesku - a kończąc na obsłudze posprzedażowej.

W ofercie Fly Away znajduje się również obsługa rezerwacji biletów lotniczych, kolejowych, promowych, czy autokarowych, rezerwacji hotelowych, a także pozostałych usług takich jak m.in. wynajem samochodów w największych sieciach rent-a-car, obsługa formalności wizowych, ubezpieczeń podróżnych, transferów z i do lotnisk, hoteli itp. Fly Away oferuje również organizację profesjonalnych spotkań biznesowych i szkoleń dostosowanych do oczekiwań klientów, w tym eventów integracyjnych, konferencji i wydarzeń specjalnych na całym świecie.

Wcześniej podawano, że eTravel planuje koncentrację rynku turystycznego poprzez przejęcie jednego z najstarszych biur turystycznych w Polsce - Fly Away Travel. Wartość transakcji to ok. 14,2 mln zł. e-Travel planuje kolejne akwizycje w branży turystycznej. Celem jest budowa "najsilniejszego podmiotu w Polsce, mogącego skutecznie konkurować z największymi zagranicznymi podmiotami działającymi na polskim rynku".

Netmedia działa w segmencie nowych technologii, specjalizuje się w e-commerce i nowatorskich systemach informatycznych. Podstawą działań jest internet. Działania Grupy skoncentrowane są na rynku usług turystycznych. Spółka angażuje się również w inne wzrostowe rynki takie jak: nieruchomości, inwestycje alternatywne, usługi lokalizacyjne i usługi finansowe.

(ISBnews)