"Kontynuacja produkcji w Kutnie i Grodzisku Wielkopolskim, gdzie zakłady rozbudowano i zmodernizowano w ostatnich latach, pozwoli utrzymać wysoką jakość produktów, zwiększyć przewagę konkurencyjną i zredukować wpływ rosnącej presji cenowej na polskim rynku. Zakończenie produkcji w Bielsku Podlaskim nie będzie miało negatywnego wpływu na dostarczanie produktów do obecnych klientów" – czytamy w komunikacie.

Restrukturyzacja Hoop Polska jest planowana na okres od sierpnia do grudnia 2016 r. Zwolnienia dotkną około 137 pracowników.

Spółka przekazała informację o planowanych zwolnieniach grupowych do odpowiedniego urzędu pracy i rozpoczęła konsultacje ze stroną społeczną.

Hoop Polska planuje opracowanie i promocję nowych produktów celem wzmocnienia pozycji spółki jako jednego z czołowych producentów napojów w Polsce, podano także.

Działalność Grupy Kofola koncentruje się na produkcji napojów w pięciu segmentach branżowych: napoje gazowane, napoje niegazowane, wody mineralne, syropy oraz napoje niskoalkoholowe.

(ISBnews)