"Na razie więcej dostaw nie jest potrzebne, ale wrócimy do tematu jesienią" – powiedział Woźniak dziennikarzom. 
Wskazał, że pod kątem zapełnienia magazynów dostawy nie są konieczne. Decyzja o zamówieniach będzie zależała w dużym stopniu od możliwej do uzyskania ceny. 
"Jeżeli nadarzy się okazja, to będziemy importować kolejne spoty" - dodał wiceprezes. 
PGNiG odebrało pierwszą spotową dostawę LNG ze Statoil w terminalu LNG w Świnoujściu pod koniec czerwca br. 
PGNiG planuje zakupy LNG na zasadach spotowych niezależnie od regularnych dostaw realizowanych w ramach długoterminowego kontraktu z Qatargas. 
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. 
(ISBnews)
Reklama
        
    Reklama
        
    Reklama
Reklama
        Reklama
Reklama