Spółka, w której Plaza Centers posiada 50% udziałów, sfinalizowała sprzedaż centrum handlowego Riga Plaza (Ryga) na rzecz globalnego funduszu inwestycyjnego za 93,4 mln euro, zgodnie z ostatnio raportowaną wartością księgową, podała Plaza.
"Spółka [Plaza] otrzyma 17,8 mln euro w gotówce po spłaceniu kredytów bankowych [...] z dodatkowym 0,6 mln euro oczekiwanym do otrzymania w ciągu 25 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z planem restrukturyzacyjnym spółki, co najmniej 75% wpływów netto będzie skierowane do obligatariuszy Plazy w IV kw. 2016 r., podano również.

Obiekt ma 49 tys. m2 powierzchni najmu brutto, jest drugim największym zrealizowanym przez Plazę i jedynym w krajach bałtyckich.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)