"Chcemy wejść na giełdę, by dalej dynamicznie rozwijać naszą działalność. Przeprowadzenie oferty publicznej jest uzależnione od zatwierdzenia prospektu przez KNF, a także od warunków rynkowych. Jej przeprowadzenie planujemy jeszcze w tym roku" – powiedział prezes Krzysztof Kostowski, cytowany w komunikacie.

Funkcję oferującego pełni Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym spółki w związku z ofertą jest Kancelaria Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, podano również.

Spółka powstała w 2011 r. i dotychczas, razem ze spółkami zależnymi, wyprodukowała i wydała łącznie ponad 40 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w liczbie ok. 15 mln sztuk. Strategia PlayWay zakłada tworzenie zdywersyfikowanego portfela tytułów gier, w celu uniknięcia ryzyka uzależnienia od pojedynczego tytułu, budowanie oraz włączanie do grupy nowych zespołów deweloperskich, a także pracę nad nowymi grami mobilnymi oraz grami przeznaczonymi na konsole.

"Do końca 2015 r. wyprodukowaliśmy ponad 40 gier, z czego ponad 30 okazało się rentownych – to relacja niemal niespotykana w naszej branży. Średni zwrot z jednej naszej gry w tym okresie to 7-krotność nakładów poniesionych na jej przygotowanie, a kilka naszych gier wykazało bardzo wysoką rentowność, sięgającą nawet 60 razy budżet gry" – powiedział także prezes.

"W krótkim czasie udało nam się zbudować świetnie rozwijającą się firmę, działającą w oparciu o wyjątkowy model biznesowy i kładącą duży nacisk na dyscyplinę kosztową. Wykorzystując nasze doświadczenia, tworzymy obecnie gry z wyższymi budżetami produkcyjnymi. W najbliższym czasie zadebiutują m.in. gry 'Car Mechanic Simulator 2017', 'Agony' czy 'UBOOT'. Łącznie pracujemy nad 60 tytułami gier i dodatków. Jestem przekonany, że PlayWay S.A. będzie bardzo ciekawą propozycją dla inwestorów" – dodał Kostowski.

W 2015 r. przychody grupy PlayWay wzrosły o 75% do 13,4 mln zł, a EBITDA i zysk netto wzrosły ponad dwukrotnie do odpowiednio 7,4 mln zł i 5,9 mln zł. Do tej pory zysk wypracowywany przez spółkę w tym okresie był przeznaczany na kapitał zapasowy i na bieżące inwestycje.

PlayWay S.A. to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.

(ISBnews)