"Planowana oferta będzie obejmować zarówno emisję nowych akcji spółki, jak i sprzedaż akcji istniejących. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane po opublikowaniu prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Funkcję oferującego pełni Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym spółki w związku z ofertą jest Kancelaria Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, podano również.

W połowie września PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych - podał, że rozważa sprzedaż istniejących i emisję nowych akcji oraz wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzenie oferty planowane było na przełomie III i IV kwartału 2016 roku.

Spółka powstała w 2011 r. i dotychczas, razem ze spółkami zależnymi, wyprodukowała i wydała łącznie ponad 40 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w liczbie ok. 15 mln sztuk. Strategia PlayWay zakłada tworzenie zdywersyfikowanego portfela tytułów gier, w celu uniknięcia ryzyka uzależnienia od pojedynczego tytułu, budowanie oraz włączanie do grupy nowych zespołów deweloperskich, a także pracę nad nowymi grami mobilnymi oraz grami przeznaczonymi na konsole.

PlayWay S.A. to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.

(ISBnews)