"Najniższy poziom wynagrodzenia w sklepach POLOmarket przed podwyżką wynosił 1 850 zł brutto plus premia uznaniowa. Po podwyżkach najniższy poziom wynagrodzenia będzie się kształtował w przedziale od 2 000 do 2 350 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków oraz stażu plus premia uznaniowa" - dowiedział się ISBhandel.

W zależności od stanowiska i zakresu obowiązków danego pracownika podwyżki wyniosą od 19% do 27%, dowiedział się także ISBhandel.

Dodatkowo sieć wszystkim nowo zatrudnionym zapewnia na start zatrudnienie na umowę o pracę na okres pół roku.

"Podjęliśmy bardzo istotne decyzje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia, ponieważ traktujemy naszych pracowników jako nasz największy kapitał. Tym samym chcemy stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju, a także dać poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia. Zatrudniamy na umowę o pracę ponad 7 tysięcy pracowników na terenie całego kraju" - powiedział członek zarządu POLOmarketu Michał Seńczuk, cytowany w komunikacie sieci.

Podwyżki, które weszły w życie 1 października, obejmują pracowników całej sieci, niezależnie od stażu pracy i stanowiska. Wyższe pensje podstawowe otrzymają też nowo zatrudnieni. Ponadto polska sieć nie będzie już zatrudniać na okres próbny, a wszystkim nowym pracownikom zaproponuje na start 6-miesięczną umowę o pracę, podano w materiale.

Reklama

Zmianom uległa też ścieżka rozwoju pracowników POLOmarketu. Najlepsi pracownicy, od kasjera sprzedawcy po kierownika sklepu, mogą liczyć zarówno na awans, jak i na pakiet szkoleń.

Oprócz podwyżek spółka przygotowała dla wszystkich swoich pracowników pakiet dodatkowych korzyści pozapłacowych.

"Pracownicy sieci będą mogli między innymi korzystać z dodatkowych rabatów podczas codziennych zakupów w sieci POLOmarket, a w przyszłości również w sieciach partnerskich różnych branż. Firma intensywnie pracuje także nad objęciem wszystkich zatrudnionych bezpłatną prywatną opieką medyczną na terenie całego kraju" - czytamy w komunikacie.

Sieć POLOmarket działa od 1997 r., obecnie to ponad 285 placówek zlokalizowanych w małych i dużych miastach na terenie całej Polski.