Industrial Milk Company (IMC) oddała do użytku dwa nowe silosy zbożowe, których moce magazynowe sięgają 15 tys. ton, podała spółka. Obecnie moce magazynowe spółki we wszystkich regionach jej działalności wynoszą 554 tys., podano również.
"Realizacja tego projektu przynosi kilka korzyści dla IMC. To po pierwsze oszczędność wydatków na logistykę, po drugie zastosowanie optymalnej technologii przechowywania, zakładającej minimalne uszkodzenie ziarna i na koniec zmniejszenie ogólnych kosztów magazynowania i obróbki zboża" - powiedział dyrektor ds. technologii Andriy Gawrylenko, cytowany w komunikacie.

Obiekty znajdują się na terenie wyriwskiego punktu odbioru zbóż, który jest częścią sumskiego klastru IMC na północnym wschodzie Ukrainy. Są to włoskie silosy najnowszej generacji (FRAME), wyposażone w kanadyjskie taśmy transportujące (HSI) wyprodukowane przez AG Growth International. Prace nad wzniesieniem tych obiektów magazynowych trwały 3 miesiące, a budżet całego projektu wyniósł ok 1 mln USD, podano również.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)