Fachowcy.pl Ventures zakłada osiągnięcie progu rentowności pod koniec tego kwartału i przejście na rynek główny GPW w II połowie przyszłego roku, poinformował prezes Piotr Surmacki.


"Zgodnie z naszymi prognozami, obecna dynamika przyrostu nowych umów wskazuje, że osiągniemy próg rentowności pod koniec tego kwartału, a 2017 r. będzie pierwszym rokiem z dodatnim wynikiem netto. Skłania nas to do podjęcia istotnych działań, które pozwoliłyby na przeniesienie spółki na główny rynek GPW" - powiedział Surmacki podczas konferencji prasowej.

"Wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy interesują się spółką, ze względu na kwestie regulacyjne nie może zainwestować w nasze akcje. Zmieni się to po debiucie na rynku regulowanym. Harmonogram prac zakłada, że dojdzie do tego w II połowie przyszłego roku" - dodał prezes.

Spółka podała dziś, że jej zarząd zdecydował o rozpoczęciu procesu ubiegania się o przejście na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect. W związku z tym w najbliższych dniach zarząd planuje zwołać walne zgromadzenie.

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 2012 r. notowani są na NewConnect. Spółka rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z internetu. Usługi oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe.

(ISBnews)