"Oferujemy sprzęt od najlepszych światowych dostawców. Nasz towar trafia do ponad 600 odbiorców na terenie całego kraju, a ponadto posiadamy 6 sklepów firmowych, przez co trafiamy również bezpośrednio do klientów detalicznych. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie naszymi produktami, rośnie również nasze zapotrzebowanie na kapitał obrotowy" - powiedział prezes Stanisław Kwiecień, cytowany w komunikacie.

Od 8 do 24 listopada 2016 r. Bikershop Finanse oferuje roczne obligacje serii A, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,8% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest nowy sprzęt znajdujący się na magazynach spółki Bikershop o wartości min. 150% wartości emisji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst, podano także.

"Z roku na rok odnotowujemy stały wzrost zapotrzebowania na nasz sprzęt. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu zamożności naszego społeczeństwa oraz z faktu, że prowadzenie aktywnego trybu życia staje się po prostu modne. Biorąc pod uwagę specyfikę branży w której działamy, chcemy pozyskać dodatkowy kapitał, który pozwoli nam regularnie realizować coraz większą liczbę zamówień" - dodał Kwiecień.

Bikershop to polski dystrybutor sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. Jest obecny na rynku od 1991 r. W 2015 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 111,5 mln zł i wypracowała zysk netto na poziomie 5,4 mln zł wobec odpowiednio 92, 1 mln zł i 2,6 mln zł w 2014 r (zysk wzrósł o 112%). Po II kw. 2016 r. przychody wyniosły 74,3 mln zł, a zysk netto 3,7 mln zł, zaś prognozy na cały 2016 przewidują osiągnięcie 160 mln zł przychodów przy 7,5 mln zł zysku netto.

(ISBnews)