"Mam nadzieję, że prezydent elekt wykorzysta rozmaite okazje, aby wyciągnąć rękę do tych, którzy czuli się zmarginalizowani przez jego kampanię, i jasno pokaże - swoimi słowami i czynami - że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów" - podkreśliła Sturgeon.

Polityk dodała, że zwycięstwo Trumpa wymaga reakcji ze strony liberałów i osób sprzeciwiających się retoryce używanej przez republikańskiego kandydata na prezydenta. "To moment dla tych z nas, którzy podzielają postępowe wartości i wierzą w tolerancję oraz różnorodność, aby głośno bronić tego, co jest nam drogie" - dodała.

W swoim krótkim liście Sturgeon złożyła także życzenia powodzenia Donaldowi Trumpowi, ale dodała, że "jest osobiście zawiedziona tym, że Hillary Clinton nie będzie pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych".

"Jej kandydatura miała ogromne znaczenie dla (reprezentacji politycznej - PAP) kobiet, zarówno w Ameryce, jak i na świecie. Za to i lata jej służby publicznej należą się jej podziękowania" - podkreśliła.

>>> Czytaj też: Donald Trump 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki