"Nie jesteśmy zainteresowani aktywami SABMillera. Z całą pewnością nie zamierzamy inwestować w equity. Nie dążymy, aby być udziałowcem w aktywach piwnych. Skupiamy się na działalności ubezpieczeniowej, inwestycyjnej i bankowej" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej. 

Agencja Reuters poinformowała w tym tygodniu, że co najmniej sześć ofert zostało złożonych przez przedstawicieli branży oraz konsorcjów i funduszy na zakup marek piwnych browarów z Europy Środkowo -Wschodniej, należących do SABMillera, kontrolowanego obecnie przez AB InBev. 

W proces ten - według agencji - są zaangażowane wadowicka Grupa Maspex oraz PZU, które miałyby złożyć wspólną ofertę z węgierskim MOL-em. 

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. 

>>> Czytaj też: Rośnie zysk największego polskiego ubezpieczyciela. PZU podał wyniki