"Oczywiście, jesteśmy na etapie studiowania zaleceń KNF. Punktem wyjścia jest konserwatywne prowadzenie banku, ale w tych okolicznościach - przynajmniej wstępnie - nie mógłbym wykluczyć, że przy obecnych poziomach kapitalizacji banku moglibyśmy rozważać wypłatę dywidendę" - powiedział Stypułkowski dziennikarzom w kuluarach kongresu impact'16 we Wrocławiu.

Wczoraj wieczorem Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przedstawiła kryteria, jakie muszą spełnić banki, by móc wypłacić dywidendy z zysków za 2016 r. Wprowadziła m.in. dodatkowe kryteria korygujące maksymalny poziom stopy dywidendy dla banków zaangażowanych w walutowe kredyty mieszkaniowe dla gospodarstw domowych.

Według opublikowanej w lipcu br. strategii, mBank planuje przeznaczać co najmniej 50% rocznego zysku na wypłatę dywidendy.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 129,78 mld zł na koniec III kw. 2016 r.

(ISBnews)