"Z sukcesem zamknęliśmy proces budowania książki popytu na akcje nowej emisji w obrębie wszystkich oferowanych akcji serii I. Zainteresowanie ze strony inwestorów było bardzo duże. Szczególnie cieszę się ze znaczących pakietów, które trafią do inwestorów instytucjonalnych, co jest zgodne z naszymi wcześniejszymi oczekiwaniami i tym co ostatnio komunikowaliśmy" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Pozyskane z emisji środki spółka przeznaczy na produkcję naszych gier w zakresie dwóch marek - "Lords of the Fallen" oraz "Sniper Ghost Warrior".

"Po skutecznie przeprowadzonej emisji nie będziemy dążyć do podpisania umowy współwydawniczej, dzięki czemu utrzymamy zdecydowaną większość zysku z gry 'Lords of the Fallen 2' po stronie spółki" - dodał Tymiński.

CI Games dokona formalnego przydziału akcji 3 września.

Akcje serii I były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki i z zastrzeżeniem ograniczonego prawa pierwszeństwa. Minimalna wartość zapisu wynosiła 0,5 mln zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Trigon Dom Maklerski, przypomniano.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)