"Bardzo cieszymy się z transakcji i chciałbym osobiście przywitać cały zespół TMS w OANDA. Europa to kluczowy rynek dla naszego biznesu. Nabycie Domu Maklerskiego TMS Brokers daje ONADA silną obecność na polskim rynku i buduje solidną bazę do rozwoju w krajach bałtyckich, uzupełniając naszą ugruntowaną pozycję w Europie Zachodniej" - powiedział CEO OANDA Gavin Bambury, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy bardzo dumni, że stajemy się częścią tak silnej grupy z dużym kapitałem, o globalnym zasięgu. Wierzymy, że dzięki tej transakcji TMS wzmocni swoją pozycję w Polsce i krajach bałtyckich, a naszym aktualnym i przyszłym klientom będziemy mogli zaoferować dostęp do nowych produktów i innowacyjnych technologii, dając szeroki dostęp do okazji inwestycyjnych na światowych rynkach" - dodał CEO TMS Marcin Niewiadomski, cytowany w komunikacie.

Nabycie udziałów TMS jest pierwszą z serii strategicznych transakcji na kluczowych rynkach, które OANDA zaplanowała na najbliższe dwa lata. OANDA zarządzana przez CEO - Gavin'a Bambury - przechodzi transformację operacyjną, rozszerzając ofertę produktową i zwiększając nakłady inwestycyjne na marketing co umożliwia jej dalszy wzrost, podkreślono w materiale.

"W czasie naszego zarządzania inwestycją, TMS rozszerzył swoją bazę klientów, ulepszył technologię i zwiększył zasięg geograficzny w Polsce i krajach bałtyckich. Istnieje silne dopasowanie strategiczne pomiędzy TMS a OANDA i jestem bardzo zadowolony, że TMS będzie mógł rozwijać się, będąc częścią światowego lidera w tym segmencie" - podsumował partner zarządzający ForeVest Capital Artur Haze, cytowany w komunikacie.

Założona w 1996 roku, OANDA była pierwszą na świecie firmą, która udostępniła za darmo notowania walut w sieci, a pięć lat później jako jeden z pionierów tego rynku uruchomiła webową platformę FX do handlowania walutami.

Dom Maklerski TMS Brokers to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku. Marka TMS została powołana ponad 20 lat temu.

(ISBnews)