"Szacowana wysokość rezerw związana z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Konin SA, PAK KWB Adamów SA oraz PAK Górnictwo Sp. z o.o. wynosi łącznie 2,8 mln zł, z czego na PAK KWB Konin SA przypada 1 mln zł, na PAK KWB Adamów SA - 0,7 mln zł, a na PAK Górnictwo Sp. z o.o. - 1,1 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu grupa podała, że PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (PAK KWB Konin) oraz PAK Górnictwo podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zwolnienia mają łącznie objąć maksymalnie 209 osób. W maju podano, że PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów oraz PAK Górnictwo podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych do 237 pracowników

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,88 mld zł w 2019 r.

(ISBnews)