"W ramach umów Movie Games Mobile otrzyma pierwszeństwo na przeniesienie na platformy Android i iOS gier autorstwa wymienionych spółek. Umowy zostały zawarte na czas nieokreślony. Już wcześniej spółka podpisała umowę z Movie Games na przeniesienie na wspomniane platformy gry 'Drug Dealer Simulator'" - czytamy w komunikacie.

Umowy ramowe podpisane z Movie Games, Road Studio oraz True Games określają szczegółowe warunki współpracy. Movie Games Mobile otrzymuje pierwszeństwo wykonania gier w wersji na urządzenia mobilne poprzez wykonanie portu Gry oraz rozbudowanie lub zmodyfikowanie kodu gry, dostosowujące go do wymogów urządzeń mobilnych. Umowy określają również tzw. revenue share z tytułu realizacji projektów.

"Współpraca z podmiotami z rodziny Movie Games coraz bardziej się zacieśnia. Umowy podpisane z Movie Games, Road Studio oraz True Games jednoznacznie wyznaczają MGM jako podmiot, który otrzymuje pierwszeństwo w ubieganiu się o wykonanie przeniesienia gier na platformy mobilne. Już teraz mamy zakontraktowane wykonanie wersji mobilnych 'Drug Dealer Simulator', 'Alaskan Truck Simulator', 'American Motorcycle Simulator' oraz 'Gangster Simulator'. Na realizację tych projektów pozyskujemy właśnie finansowanie w ramach emisji akcji" - powiedział prezes Movie Games Mobile Kamil Gaworecki, cytowany w komunikacie.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie - oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

(ISBnews)