Do pierwszych transakcji doszło po godz. 10-ej. Na otwarciu płacono 85 zł za akcję, taka sama cena była za prawo do akcji (PDA) - oznacza to wzrost o 70% wobec kursu odniesienia.

PCF Group jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5 debiutem na tym rynku w 2020 r.

Całkowita wartość oferty publicznej PCF Group to ponad 203 mln zł brutto.

"Debiut spółki na giełdzie to bardzo ważne wydarzenie dla PCF Group. To zakończenie prawie 2 letniego procesu oraz intensywnej pracy całego zespołu nad przygotowaniem spółki do oferty publicznej. Wzmacniamy dziś grono twórców gier AAA notowanych na giełdzie. Nasze IPO spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, co przełożyło się na popyt znacznie przewyższający dostępność oferowanych przez spółkę akcji" - powiedział prezes Sebastian Wojciechowski podczas wideokonferencji poświęconej debiutowi spółki na GPW.

Dodał, że celem spółki jest dalszy rozwój globalny marki PCF jako jednego z wiodących niezależnych deweloperów w branży gier wideo tworzącego ambitne i innowacyjne gry segmentu AAA.

Jak podała wcześniej spółka, środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu "self-publishing", tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP - już istniejące lub nowo wytworzone.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: "Painkiller", "Bulletstorm" oraz "Gears of War: Judgment".

(ISBnews)