"Dzięki drugiej umowie z CIB Bank zapewniliśmy długoterminowe finansowanie kolejnych elektrowni zlokalizowanych na Węgrzech. Aktualnie wszystkie węgierskie projekty fotowoltaiczne objęte są długoterminowym finansowaniem. W efekcie zyskujemy dodatkową płynność, która pozwoli nam kontynuować ekspansję, rozbudowując portfel elektrowni" - powiedział wiceprezes Photon Energy ds. finansowych Clemens Wohlmuth, cytowany w komunikacie.

Podpisana umowa jest drugą dotyczącą finansowania projektów fotowoltaicznych przez CIB Bank - należący do włoskiej grupy Intesa Sanpaolo, który stał się drugim międzynarodowym partnerem finansowym Photon Energy na Węgrzech, podkreślono w materiale.

Portfel podlegający refinansowaniu obejmuje dziesięć elektrowni fotowoltaicznych z licencą METÁR o łącznej mocy 14,1 MWp w gminie Püspökladány, na Węgrzech. Elektrownie dostarczają energię elektryczną do sieci od października 2020 r., a docelową moc osiągnęły w listopadzie ubiegłego roku, podano także.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)