"Dosłownie na dniach spodziewamy się decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na temat przejęcia Polska Press. Realne podejście jest takie, że finalizacja przejęcia nastąpi na koniec lutego" - powiedział Szewczak podczas wideokonferencji.

Zapewnił jednocześnie, że przed decyzją o przejęciu koncern przeprowadził "wszelkie niezbędne analizy", których autorem jest renomowana firma "z wielkiej czwórki".

"Wiele sobie po tej transakcji obiecujemy. Zapewniam państwa, że PKN Orlen nie robi złych interesów" - dodał Szewczak.

7 grudnia 2020 r. PKN Orlen poinformował, że przejmuje spółkę Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group - jednego z największych wydawców w Polsce. Spółka podkreśliła, że transakcja ta wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)