"Celem umowy jest stworzenie i wydanie kilku remake'ów gier opartych o jedno IP posiadane przez Square Enix Japan. Nazwa tego IP zostanie podana do publicznej wiadomości osobnym raportem z chwilą rozpoczęcia światowej akcji marketingowej. Remake'i wszystkich gier będą zawierały nową oprawę graficzną, ale rozgrywka i scenariusz pozostaną zgodne z oryginalną wersją" - czytamy w komunikacie.

Za swój udział w projekcie Forever Entertainment otrzyma znaczącą część przychodu (ponad 50%) z każdego sprzedanego egzemplarza gry na wszystkich platformach, podano także.

"Pozyskiwanie klasycznych IP i tworzenie na ich podstawie nowych produkcji lub remake'ów to jeden z istotnych kierunków rozwoju spółki, którego skuteczność została potwierdzona sukcesem 'Panzer Dragoon: Remake'. Spółka pokryje koszty związane z realizacją powyższej umowy ze środków własnych" - czytamy także.

Forever Entertainment jest notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier komputerowych zarówno w formie elektronicznej poprzez wszystkie popularne platformy gamingowe oraz w formie pudełkowej, tj. zestawów kolekcjonerskich.

(ISBnews)