"Projekt realizowany będzie w formule 'projektuj i buduj'. Planowe rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na listopad 2021 r, które poprzedzone będą siedmiomiesięcznym projektowaniem. Nowa siedziba powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyńskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Jego generalnym wykonawcą również był Budimex. W ramach nowej inwestycji powstanie budynek laboratoryjno-administracyjny wraz ze zwierzętarnią" - czytamy w komunikacie.

Koncepcja przewiduje 5-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy z pomieszczeniami technicznymi połączony z parterowym budynkiem zwierzętarni.

"Budynek zaprojektowano na rzucie prostokąta z przewężeniami w części centralnej. Przyjęto konstrukcje słupowo-ryglową wzniesioną na stropach i ławach. W ramach zadania zostanie dostarczone i zamontowane wyposażenie medyczne i laboratoryjne. Inwestycja obejmie także teren zewnętrzny: drogi dojazdowe, parkingi, zadaszoną wiatę dla rowerów i tereny zielone" - czytamy także.

Wartość inwestycji to 75 269 850 zł brutto. Powierzchnia użytkowa: 7 520 m2. Kubatura: 24 000 m3, a termin realizacji to lipiec 2023 r., podano także.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2020 r. miał 8,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)