"Na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej spółki padła jasna deklaracja, że Unimot musi rosnąć, musi być większy. Będziemy szukać możliwości akwizycyjnych i potencjalnych sojuszy. Mamy na to środki i możliwości kredytowe" - powiedział Sikorski podczas czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Jak podkreślił, nie oznacza to, że spółka przestanie rozwijać się w sposób organiczny.

"Najważniejszym celem nowego-starego zarządu spółki jest wzrost kapitalizacji Unimotu. Oczywiście nadal będziemy rozwijać się organicznie, ale mamy mocne fundamenty, więc wydaje się, że jest czas na to, abyśmy próbowali to 'komercjalizować' w zakresie wzrostu naszej spółki" - dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,82 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2020 r.

(ISBnews)