"W naszej polityce akwizycyjnej nic nie zmieniamy. Poszukujemy jeżeli chodzi o Asseco Poland w kilku dziedzinach. Ostatecznie o konkretnej akwizycji decyduje jednak u nas dany zespół obsługujący konkretny segment. Mamy pieniądze na akwizycje" - powiedział Góral podczas wideokonferencji.

Dodał, że Asseco cały czas analizuje rynki i patrzy na ewentualną akwizycję pod kątem danego produktu jaki posiada ten podmiot, lub rynku na jakim działa. "Mniej interesujemy się usługowymi firmami, wolimy bardziej te produktowe w sektorach, które uznajemy za strategiczne" - powiedział prezes.

Góral zwrócił także uwagę, że spółka cały czas chce dzielić się z akcjonariuszami zyskami. "Obecnie jest tani pieniądz na rynku, więc nawet jeśli pojawią się jakieś okazje akwizycyjne, to nam środków wystarczy" - dodał Góral.

Wiceprezes Marek Panek dodał, że w ubiegłym roku do Grupy Asseco dołączyło łącznie 15 nowych spółek.

Reklama

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)