"Stosunkowo niedawno gry survival simulation zyskały popularność na konsolach, a dobra sprzedaż topowych tytułów sygnalizuje zapotrzebowanie graczy. 'Green Hell' należy do najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli gatunku, dlatego ma spore szanse wpisać się w ten rosnący trend" - powiedział prezes Krzysztof Kwiatek, cytowany w komunikacie.

Jak podkreśla spółka, "Green Hell" było jedną z najpopularniejszych polskich gier w 2020 roku na platformie Steam. Łącznie, od czasu premiery gry w early access, produkcję kupiło ponad 1,5 mln użytkowników.

W trakcie Future Games Show, Creepy Jar ujawnił przybliżoną datę premiery gry na PS4 oraz Xbox One - o przetrwanie w lasach Amazonii gracze zawalczą w czerwcu.

"Spółka planuje także dostosowanie gry na konsole nowej generacji - data jest jeszcze jednak nieznana. W międzyczasie w Creepy Jar trwają prace nad nowym projektem o nazwie 'Chimera', który jest symulatorem przetrwania z rozbudowaną mechaniką tworzenia bazy. Całość osadzona będzie w klimacie sci-fi" - czytamy także.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

(ISBnew)