"Priorytetem na ten rok jest dobra integracja Fidelty, co nie znaczy, że nie prowadzimy rozmów w sprawie kolejnych akwizycji. Jesteśmy w rozmowach z kilkunastoma targetami, na różnym etapie zaawansowania, ale nie deklarujemy spięcia kolejnej transakcji przed końcem tego roku" - powiedział Sieczkowski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył jednocześnie, że obecne cele akwizycyjne grupy są "raczej większe niż wcześniej", choć nie wszystkie są porównywalne z Fideltą; są w tej grupie również mniejsze podmioty.

"Jeśli chodzi o główne obszary naszego zainteresowania, to naszym naturalnym celem jest przesuwanie się w kierunku bardziej zaawansowanych projektów z dziedziny drug development" - dodał prezes.

Podkreślił jednocześnie, że spółka stara się być powściągliwa w dzieleniu się z rynkiem planami akwizycyjnymi, bo po przejęciu Fidelty stała się o wiele bardziej rozpoznawalna na rynku.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvity formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

(ISBnews)