"Działania wydawnicze, dystrybucyjne i promocyjne gier na platformie Nintendo Switch będą prowadzone przez 7Levels we własnym zakresie i na własny koszt. Wynagrodzenie należne licencjodawcy będzie uzależnione od wartości przychodów, które zostaną osiągnięte przez emitenta z tytułu sprzedaży gier na platformie Nintendo Switch" - czytamy w komunikacie.

Porty będą wersjami premium obu tytułów, a daty premier i cena nie zostały jeszcze ogłoszone.

Reklama

"W przypadku obu tytułów - 'Uphill Rush Water Park Racing' oraz 'Operate Now: Hospital' - jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie wersji premium, czyli płatnej edycji gier, pozbawionej mikropłatności oraz działania wydawnicze i promocyjne na platformie Nintendo eShop. Wspomniane tytuły posiadają duże grupy oddanych fanów oraz dobrze wpisują się w trendy gier popularnych na Nintendo Switch" - powiedział wiceprezes Krzysztof Król, cytowany w osobnym komunikacie.

Produkcje są obecnie dostępne na platformach mobilnych i zyskały dużą popularność. "Uphill Rush Water Park Racing" posiada ponad 100 mln pobrań, przy wysokiej ocenie 4,2/5. Natomiast drugi z tytułów, pobrany dotychczas przez ponad 50 mln użytkowników, pozwala na wcielenie się w rolę chirurga oraz dyrektora szpitala, podano.

Holenderski KeyGames Network jest powiązany z koncernem medialnym Azerion, do którego należy portfolio ponad 16000 gier, w które zagrało łącznie ponad 350 mln unikalnych użytkowników z całego świata.

"Nawiązanie współpracy z KeyGames Network uznajemy za duży sukces - wierzymy, że może ona wpłynąć na rozpoznawalność 7Levels wśród graczy i partnerów biznesowych na całym świecie. Jest to kolejna międzynarodowa umowa, która umacnia pozycję spółki na rynku europejskim" - dodał Król.

7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo, specjalizujący się w produkcji gier platformowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.

(ISBnews)