Reklama

"Miło nam ogłosić, że podpisaliśmy umowę z globalnym deweloperem LVGameDev LLC z siedzibą w Austin (Teksas, USA) na przygotowanie portu i wydanie gry 'SimAiport' na konsolę Microsoft Xbox. Bardzo cieszymy się na wykonanie umowy dla tak doświadczonego studia. Liczymy, że obecny projekt zapoczątkuje długofalową współpracę i kolejne realizacje. Zawarta umowa obejmuje możliwość współpracy w zakresie wydania SimAirport na Nintendo Switch, PlayStation 4/5 oraz port innych tytułów z portfolio LVGameDev LLC" - powiedział prezes Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

"SimAirport" to propozycja gry z gatunku management tycoon. Mechanika rozgrywki polega na budowaniu międzynarodowego centrum lotniczego, obsługującego niezliczone liczby pasażerów.

"'SimAirport' łączy w sobie elementy strategii oraz ekonomii. Gracz będzie zarządzać lotniskiem i realizować usługę na możliwie jak najwyższym poziomie, aby osiągnąć wysokie zyski. To z pewnością ciekawa rozgrywka dla miłośników lotnictwa i podróży. W SimAirport gracze będą mogli od kulis poznać funkcjonowanie centrum lotniczego" - dodał Zawadzki.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)