"Miniony kwartał jest kolejnym z rzędu okresem ze świetnymi spłatami i na dzisiaj, pomimo kolejnej fali pandemii, nie widzimy sygnałów, aby ten trend w spłatach się zmieniał. Na każdym z rynków, również w krajach śródziemnomorskich z sezonowym sierpniem, osiągnęliśmy lepsze wyniki niż w III kwartale 2020 roku. Jestem z tego efektu bardzo zadowolony" - powiedział CEO Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

W okresie I-III kw. inwestycje Grupy Kruk wyniosły 933 mln zł.

"Dzięki inwestycjom z III kwartału powiększyliśmy nasze portfele wierzytelności głównie bankowych, ale również wierzytelności pozabankowych, na wszystkich rynkach naszej operacyjnej aktywności. Inwestycje po 3 kwartałach tego roku w wysokości 933 mln zł już są ponad dwukrotnie większe od inwestycji z całego zeszłego roku, a przed nami jeszcze najbardziej intensywny ostatni kwartał. Wysokość już zrealizowanych nakładów potwierdza naszą skuteczność w przetargach na podstawie zarówno naszych możliwości wycenowych, dostępu do finansowania, jak i operacyjnej efektywności. Patrząc na wyniki grupy za I półrocze i poziom spłat oraz nakładów po 3 kwartałach, jestem przekonany, że cały ten rok będzie historycznie rekordowy i Kruk właśnie wznosi się na wyższy poziom skali biznesu. Nie spoczywamy na laurach, skupiamy się na przyszłym rozwoju " - dodał Krupa.

Raport za III kwartał 2021 zostanie opublikowany 3 listopada 2021 roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)