Reklama

Zysk operacyjny wyniósł 1,53 mln zł wobec 2,1 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,64 mln zł w III kw. 2021 r. wobec 4,99 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 5,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 6,6 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 18,47 mln zł w porównaniu z 12,41 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA w I-III kw. br. wyniósł 5,61 mln zł wobec 5,98 mln zł rok wcześniej.

"Pomimo braku istotnych premier spółka Ultimate Games wypracowała ponad 5 mln zł przychodów netto oraz 1,5 mln zł zysku netto. Narastająco, poprawiliśmy przychody netto o 45% - z 11,6 mln zł w 2020 roku do 16,8 mln zł w 2021. Konsekwentnie zwiększamy przychody w segmencie gier na konsole i PC. Po trzech kwartałach br. na koncie grupy kapitałowej znajdowało się 17 mln zł" - skomentował prezes Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

"Realizujemy strategię wydawania coraz większych, bardziej dochodowych tytułów. Jednocześnie rozwijamy popularne wśród graczy IP, takie jak 'Ultimate Fishing Simulator'. Pracujemy nad drugą częścią tego projektu. Podstawowa wersja na PC cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co jest dobry prognostykiem dla sequela" - dodał prezes.

Od stycznia do września br. "Ultimate Fishing Simulator" sprzedał się w sklepie Steam w nakładzie 55 tys. sztuk. Pod względem popularności gier na PC z portfolia spółki, na kolejnych miejscach znalazły się "Castle Flipper" (25 tys. szt.) i "Fishing Adventure" (21 tys. szt.), podano w materiale.

Zespół Ultimate Games pracuje obecnie m.in. nad "Ultimate Hunting", którego budżet wyniesie 3-5 mln zł. Realistyczny symulator polowań, skierowany do fanów gier outdoor, adventure & hunting, zadebiutuje na PC, w trybie Early Access, w 2022 roku, poinformowano także.

"Pracujemy nad tym, aby 'Ultimate Hunting Simulator' był najbardziej kompleksowym i rozbudowanym symulatorem polowań jaki powstał w ciągu kilku ostatnich lat. Sama idea rozgrywki jest zbliżona do 'Ultimate Fishing Simulator', choć rozegra się w środowisku lądowym. Gracz wcieli się w trapera, który zmierzy się wieloma misjami polegającymi na polowaniu na różne gatunki zwierząt. 'Ultimate Hunting' będzie wydany w formie long-seller, podstawowa wersja gry będzie regularnie rozwijana przez płatne dodatki" - wskazał Zawadzki.

"Ultimate Hunting" docelowo trafi na konsole oraz urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości (VR), podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 8,38 mln zł wobec 8,97 mln zł zysku rok wcześniej.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)