Zysk operacyjny wyniósł 15,63 mln zł wobec 28,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 144,46 mln zł w III kw. 2021 r. wobec 104,52 mln zł rok wcześniej.

Reklama

"Na spadek zysku netto w ujęciu rocznym wpłynęły przede wszystkim koszty związane z serwisowaniem 'Cyberpunka' oraz pracami badawczymi nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji, ujmowane bezpośrednio w rachunku wyników bieżącego okresu. Jednocześnie stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych na przestrzeni III kwartału zwiększył się o 55 mln zł" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie.

W III kwartale br. CD Projekt kontynuował prace nad aktualizacjami do "Cyberpunka 2077" oraz wersją gry na konsole najnowszej generacji. Ostatnie miesiące to również czas ekspansji grupy kapitałowej, która powiększyła się o dwa nowe podmioty, podkreślono.

"Intensywnie pracujemy nad wersją 'Cyberpunka' na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją 'Wiedźmina 3' oraz dodatkiem do 'Cyberpunka'. Równolegle kontynuujemy transformacje studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych" - skomentował prezes Adam Kiciński.

W ostatnich miesiącach grupa powiększyła się o dwa podmioty z Ameryki Północnej – Digital Scapes (obecnie CD Projekt RED Vancouver) oraz The Molasses Flood.

"Cieszymy się, że dołączyły do nas studia z Vancouver i Bostonu - to doświadczone zespoły, które planujemy rozwijać w kolejnych latach. Obie transakcje wzmacniają kluczowe kompetencje Grupy Kapitałowej, a także stwarzają nam nowe możliwości rozwoju" - podsumował Kiciński.

Kanadyjski zespół dołączył do struktur CD Projekt RED i wspiera produkcję realizowanych projektów, natomiast The Molasses Flood będzie produkował grę w ramach jednej z franczyz CD Projekt, podano także.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 121,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 170,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 615,11 mln zł w porównaniu z 468,53 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 132,05 mln zł wobec 164,46 mln zł zysku rok wcześniej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)