Zysk operacyjny wyniósł 1,88 mln zł wobec 0,55 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA w 2021 r. wyniósł 2,33 mln zł wobec 0,91 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,24 mln zł w 2021 r. wobec 7,96 mln zł rok wcześniej.

Reklama

"Był to rok dynamicznego rozwoju - przychody ze sprzedaży wzrosły o 29% względem poprzedniego roku przekraczając 10 mln zł. Spółka wydała 5 gier w 2021 r. w tym bardzo dobrze przyjętą flagową produkcje - 'Rustler'. Oprócz tworzenia gier przez wewnętrzny zespół Jutsu Games rozwijaliśmy działalność wydawniczą, pozyskując kolejne zewnętrzne zespoły developerskie. Wśród gier realizowanych przez zewnętrzne zespoły które miały premierę w 2021 warto wymienić: 'Aquarium Designer' i' Countryballs Heroes', które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem graczy" - napisał prezes Bartłomiej Gajewski w liście do akcjonariuszy.

"W 2021 r. podpisaliśmy umowy na realizacje kolejnych 6 gier, wśród których warto wymienić: 'City of Atlantis', 'Riot Operator' i 'Cryospace'. Na koniec roku produkcja w toku obejmowała 12 tytułów, w tym kolejną flagową produkcje - 'Infection Free Zone'. Rozgrywka w tej grze, wzorem naszych poprzednich flagowych produkcji, oparta jest na realnych mapach. Jej wishlista na dzień dzisiejszy przekracza poziom 157 tys. i ciągle dynamicznie rośnie. Premiera gry jest wstępnie planowana na połowę 2023 r. W 2022 r. zakładamy dalszy wzrost przychodów oraz planujemy dalsze rozszerzenie portfela gier" - dodał prezes.

Games Operators to producent i wydawca gier komputerowych, specjalizujący się w tworzeniu gier typu menedżer/symulator. Zespół Games Operators stoi za globalnym sukcesem gry "911 Operator" (gra stworzona przez Jutsu Games, obie spółki się połączyły). Spółka zadebiutowała na GPW w kwietniu 2020 r.

(ISBnews)