"Budowa farmy PV Cyranka o mocy 18 MW i wartości ok. 50 mln zł, naszego pierwszego własnego projektu OZE, jest już mocno zaawansowana, jej zakończenie planujemy na II połowę 2022 r." - powiedział Średniawa podczas telekonferencji.

Zapowiedział jednocześnie, że również w II półroczu br. spółka chciałaby rozpocząć realizację kolejnego projektu z własnego portfolio OZE, liczącego obecnie 836 MW, z czego 430 MW znajduje się co najmniej na etapie uzyskania warunków przyłączeniowych, a część ma wygrane aukcje OZE.

Reklama

"Do końca roku planujemy powiększyć portfolio własnych projektów OZE o kolejne 150-200 MW, w tym celu rozważamy emisję zielonych obligacji" - dodał prezes.

Szef Onde zapowiedział również, że jest spokojny o przychody spółki w kolejnych kwartałach 2022 roku.

"Natomiast biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową, spodziewam się w tym roku raczej marż na poziomie jednocyfrowym" - dodał.

Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r.

(ISBnews)