Immofinanz zamierza dalej rozwijać swój portfel detaliczny w ramach zaktualizowanej strategii. Dalsze wzmocnienie segmentu parków handlowych będzie kontynuowane poprzez przejęcia i rozwój odpornych na kryzys sklepów STOP SHOP. Rozszerzenie portfela handlowego będzie wspierane przez inwestycje w lokalne centra handlowe pod marką VIVO! Obecny kurs wzrostu dla rozwiązań biurowych myhive będzie również kontynuowany, przy czym nacisk zostanie położony na ekspansję na głównych rynkach spółki.

"Dzięki STOP SHOP, VIVO! i myhive dysponujemy pierwszorzędnymi, innowacyjnymi markami i rozwiązaniami w zakresie nieruchomości, które optymalnie spełniają oczekiwania i wymagania naszych najemców i klientów. Naszym celem jest teraz dalsze umacnianie tej silnej pozycji. Chcemy stać się wiodącym dostawcą nieruchomości handlowych na naszych głównych rynkach. Będziemy również rozwijać myhive, aby przekonać coraz większą liczbę najemców o zaletach naszej innowacyjnej, elastycznej i zrównoważonej koncepcji nieruchomości" - powiedziała członek zarządu Radka Doehring, cytowana w komunikacie.

Reklama

Immofinanz planuje sprzedaż nieruchomości o wartości około 1 mld euro. Dotyczy to przede wszystkim nieruchomości o niższej stopie zwrotu i z jednym najemcą. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane w przynoszące wyższe zyski nieruchomości handlowe i biurowe na głównych rynkach firmy lub wykorzystane do spłaty zadłużenia, podano także.

Portfel nieruchomości ma obecnie wartość około 5,2 mld euro i obejmuje ponad 220 obiektów.

"Rozwój firmy będzie wspierany przez solidną bazę finansową. W obecnej sytuacji rynkowej nacisk na nowe finansowanie zostanie położony przede wszystkim na długoterminowe finansowanie bankowe. Zarząd oczekuje, że w II połowie roku finansowego 2022 ogłosi bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące oczekiwanego rozwoju działalności" - czytamy dalej.

Immofinanz zamierza również kontynuować strategię ESG. Strategia zerowej emisji netto, która ma na celu uczynienie firmy bezemisyjną w całym łańcuchu wartości pozostaje niezmieniona, podano także.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)