"Decyzja podtrzymuje ustalenia wyniku kontroli podatkowej w zakresie nieprawidłowego ujęcia kosztów uzyskania przychodów związanych z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych w 2015 roku oraz odliczenia strat wynikających z amortyzacji znaków towarowych za lata 2012-2013" - czytamy w komunikacie.

Grupa Żywiec zapowiada wniesienie odwołania od tej decyzji do Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

Reklama

"Spółka nie zgadza się z decyzją, gdyż w opinii zarządu wnioski zawarte w jej uzasadnieniu nie znajdują oparcia w obowiązujących przepisach prawa, a także w dotychczasowym orzecznictwie sądów administracyjnych dotyczących spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym" - tłumaczy spółka.

Grupa Żywiec dodaje w komunikacie, że jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez spółkę działań.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2021 roku grupa sprzedała 10,97 mln hektolitrów piwa. Dysponuje browarami w Żywcu, Warce, Leżajsku, Elblągu i Namysłowie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

(ISBnews)