"Złożenie prospektu jest kolejnym elementem realizacji strategii na lata 2021-2023. Naszym priorytetem jest dalszy rozwój spółki w oparciu o nasz dobrze sprawdzający się model biznesowy. Zwiększenie sprzedaży w kluczowym segmencie sprzedaży danych i zakończona sukcesem akwizycja TL1 otworzyły przed nami nowe możliwości, a przejście na główny rynek GPW zwiększy ekspozycję spółki na rynku i poszerzy grono inwestorów, w szczególności instytucjonalnych, do których możemy dotrzeć" - powiedział prezes Piotr Prajsnar, cytowany w komunikacie.

W związku z planowanym przejściem na główny parkiet Cloud Technologies spodziewa się wzrostu płynności akcji oraz zainteresowania spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów zagranicznych, którzy w przyszłości mogą stać się jej akcjonariuszami.

Reklama

"W najbliższym czasie Komisja Nadzoru Finansowego będzie weryfikowała prospekt, natomiast po zatwierdzeniu zostanie ogłoszona ostateczna data debiutu Spółki na Rynku Głównym GPW" - czytamy dalej.

Spółka podkreśliła, że 2022 rok dla Cloud Technologies to czas dalszej realizacji strategii zaplanowanej na lata 2021 - 2023.

"Obecny udział w przychodach kluczowego dla rozwoju spółki segmentu sprzedaży danych wynosi obecnie 75%. W pierwszych pięciu miesiącach br. średnia szacunkowa miesięczna dynamika sprzedaży danych wynosiła 47% r./r. W poprzednim miesiącu spółka zawarła umowę inwestycyjną w sprawie nabycia 100% udziałów w hiszpańskiej spółce The Linea1 MKT S.L. za 1,87 mln euro. Transakcja ma na celu rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybucji danych. Spółka prowadzi również inwestycje w obszarze autorskich rozwiązań technologicznych oraz zabezpieczyła środki na zakup technologii. Jednocześnie Cloud Technologies prowadzi skup akcji w ramach programu motywacyjnego. Dotychczas spółka nabyła 45 tys. akcji z maksymalnej liczby 250 tys. akcji oraz przeznaczyła 1,4 mln zł z maksymalnej kwoty 15 mln zł przeznaczonej na program motywacyjny" - napisano też w komunikacie.

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii. Zajmuje się big data, marketingiem i monetyzacją danych. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych oraz platformę Big Data (DMP) - OnAudience.com. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)