LPP chce wypłacić dywidendę w przyszłym roku

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
15 grudnia 2022, 12:02
pieniądze handel giełda inwestycje
<p>pieniądze handel giełda inwestycje</p>/ShutterStock
LPP chciałoby w przyszłym roku wypłacić dywidendę, poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

"Tak, chcielibyśmy co roku wypłacać dywidendę" - powiedział Lutkiewicz podczas telekonferencji, odpowiadając na pytanie, czy LPP wypłaci w przyszłym roku dywidendę.

W maju 2022 r. zwyczajne walne zgromadzenie LPP podjęło uchwałę w sprawie wypłaty akcjonariuszom dywidendy za rok obrotowy od 1 lutego 2021 do 31 stycznia 2022 w wysokości 350 zł na akcję.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj