"Partnerem jest tajwańska spółką założona w 2013 roku zajmującą się organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED), skupiającą się na rozwoju, projektowaniu i produkcji oświetlenia OLED oraz dostawie związków chemicznych (ang. high performance materials) do paneli OLED" - czytamy w komunikacie.

JDP to wspólny projekt wdrożeniowy, którego celem jest dopasowanie materiałów emitenta do stacka OLED partnera w różnych zastosowaniach. Priorytetowym zastosowaniem są monochromatyczne wyświetlacze (źródła światła) produkowane w technologii PVD. Współpraca będzie w pierwszej kolejności skoncentrowana na kolorach białym i zielonym. Pierwszych rezultatów JDP Noctiluca spodziewa się w III kwartale 2023 r., podano także.

Reklama

"Rozpoczęcie wspólnego projektu wdrożeniowego JDP jest kolejnym etapem komercjalizacji rozwiązań emitenta, potwierdza zainteresowanie rynkowe i uzasadnia kontynuację przez spółkę prac nad autorskimi emiterami OLED nowej generacji" - dodano także.

Noctiluca to spółka technologiczna zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Zadebiutowała na NewConnect w kwietniu 2022 r., a planuje przejście na GPW w 2024 r.

(ISBnews)